Bülent Şelli ile BALİ Fotoğraf Turu

4-15 Mart 2019

GEZİ PROGRAMI

1.gün / 4 Mart Pazartesi
Qatar Havayolu ile 20.20’de Ankara Esenboğa Havalimanından veya 20.10’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından hareket.

2. gün / 5 Mart Salı
Doha aktarmasının ardından 17.30’da Bali’ye varış ve otelimize transfer.

3. gün / 6 Mart Çarşamba
Nyepi (sessizlik) günü öncesi Ogoh Ogoh festivali

4. gün / 7 Mart Perşembe
Nyepi Day (sessizlik günü)

5.- 11. günler / 8-14 Mart
7 gün boyunca Bali kültürel ve doğal varlıklarını içeren fotoğraf gezisi

12. gün / 15 Mart Cuma
Qatar Havayolu ile 00.30’da Bali’den hareket. Doha aktarmasının ardından aynı gün 19.20’de Ankara Esenboğa Havalimanına veya 12.00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

ÜCRET:
$ 1840 (İki kişilik odada kişi başı) $ 730 (Single farkı)

Ücrete dahil olan hizmetler:, Türsab seyahat sigortası, Bali’de 4 yıldızlı otelde 9 gece oda-kahvaltı konaklama, günlük turlar, ören yeri ve tapınak giriş ücretleri, tüm transferler, rehberlik, fotoğraf danışmanlığı

Ücrete dahil olmayan hizmetler: Qatar Havayolu ile gidiş-dönüş uçuşlar ve alan vergileri, yerel vergiler, yurtdışı çıkış harcı, öğlen ve akşam yemekleri, bahşişler, kişisel harcamalar


Vize: Endonezya’ya vizesiz girilmektedir. Ülkeye girişte en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport olmalıdır.

Bülent Şelli

Yeni yerleri görme ve tanıma tutkusuyla dalış için gittiği bölgelerde dalış sonrası fotoğraf çekmek için de seyahat eden Bülent Şelli, iyi bir gezi fotoğrafı birikimine sahiptir. Bali, çok sevdiği ve yılda 2-3 defa gittiği bir adadır. Geçen yıllar boyunca Bali konusunda zengin bilgi ve tecrübeye sahip olmuştur.

1974 yılında Şanlıurfa’da doğan Bülent Şelli, ilköğretimi Şanlıurfa’da, ortaöğretim, lise ve üniversiteyi İzmir’de tamamladı. 1996 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sualtı Topluluğunun kurucuları arasında yer aldı. Sualtında gördüğü güzellikleri daha çok kişiyle paylaşma isteği onu fotoğraf çekmeye itti. Asıl mesleği spikerlik olmasına rağmen bir tutkuya dönüşen sualtı fotoğrafçılığı, onu, 2009 yılında İmbat Sualtı Görüntüleme Merkezi’ni kurmaya kadar  götürdü. Bu çatı altında sualtı fotoğraf eğitimleri, ünlü fotoğrafçılarla atölye çalışmaları, sualtı foto safariler, sergiler, fotoğraf sunumları gibi birçok etkinliğe imza attı. Ege Denizi, Akdeniz, Marmara Denizi, Kızıldeniz, Hint Okyanusu, İndo-Pasifik, Atlantik ve Pasifik Okyanusu’nda fotoğraf için dalışlar yaptı. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Yarışması ve Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası gibi prestijli turnuvalarda birincilik, ikincilik ve üçüncülük olmak üzere bir çok derece elde etti. Katıldığı birçok karma serginin yanı sıra üç kişisel sergi açtı. İlk kişisel fotoğraf sergisini Nisan 2013’te İzmir Sanat Galerisi’nde,  ikinci kişisel fotoğraf sergisini Mayıs 2015'te İstanbul Fototrek Galerisi'nde, üçüncü kişisel fotoğraf sergisini Şubat 2016’da İstanbul Memorial Sanat Galerisi’nde açtı. 2017 yılında ilk kitabı “Seferihisarın Sualtı Dünyası” yayımlandı. 2012 yılından beri Olympus marka elçisidir. Kamu ve özel kurumlar için sualtı fotoğraf projeleri de hazırlayan Bülent Şelli, profesyonel fotoğraf yaşamına İmbat Sualtı Görüntüleme Merkezi çatısı altında devam etmektedir.