KIBRIS TURU 3 GECE/ 4 GÜN

KIBRIS TURU 3 GECE/ 4 GÜN 7-10 Nisan 2019

GÜN / 7 Nisan 2019 / PAZAR 
Sabah 12:00’da Şanlıurfa merkezden Nevali Otel arkası Havaş Toplanma noktasından hareket. Saat 16:30 Pegasus Havayolları Gaziantep- Lefkoşe uçuşu. . Yerel saatle 17:40’de Lefkoşe Ercan Havalimanına iniş. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra havalimanında bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama 5* Grand Pasha Otel’de. 

GÜN / 8 Nisan 2019 / PAZARTESİ 
Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize EKSTRA olarak düzenlenecek olan Lefkoşe Magosa turu. Bu turumuzda bir günde iki büyük şehri görme imkanını sizlere sunuyoruz. Kıbrıs Barış Harekantı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Dr. Nihat İlhan Bey’in eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği  Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan St. Barnabas Müzesi’ne, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’ndan, hayalet şehir Kapalı Maraş’a ( Panoramik ) dopdolu geçirebileceğiniz bir tur. Doğu’nun ıssız limanı Mağusa’da Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar alabilmeniz için alışveriş fırsatı. Kişi başı ücret 95,00 TL. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde.

GÜN / 9 Nisan 2019 / SALI 
Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Girne Beş Parmak turuna katılabilirler. Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi, Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlangıç noktası olan Çıkartma Plajı, ilginç mimari yapıya sahip, Makarios’un avukatı ve Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı.

İtalyan asıllı Rum olan Pablo Pavilides’in evi , dışarıdan hiç kimsenin göremediği ama içeriden her yerin göründüğü bir köşk olan Mavi Köşk. Tüm bu güzellikleri sizlere Beşparmak gezimizle sunuyoruz.  

KİŞİ BAŞI 95,00 TL.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

GÜN / 10 Nisan 2019 / ÇARŞAMBA 
Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman. Saat 13:00’da Lefkoşe Ercan havalimanına hareket. Pegasus Havayollarının PC 1890 sefer sayılı saat 15:00 Ercan ( Lefkoşa )- Gaziantep uçuşu. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Şanlıurfa’ya hareket ve turumuzun bitişi. 

 
İki kişilik odada kişi başı ücret: 1380,00 TL 
Tek kişilik oda fiyatı ( odada tek kalınırsa ): 1730,00 TL 

 
YAVRU VATAN KIBRIS 
Akdeniz’de Türkiye’nin güneyinde yer alan Kuzey Kıbrıs, Kıbrıs Adası’nın güneyinde bulunur. Bağımsızlığı Türkiye dışında başka bir ülke tarafından tanınmamaktadır. Bağımsızlığının ilanından bu yana Türkiye tarafından ekonomik, siyasi ve askeri olarak desteklenmektedir. 3355 km2’lik yüzölçümü mevcuttur. Kuzey kıbrısın ekonomisine en büyük katkı Turizm ve Eğitim sektörü sayesinde olmaktadır.  

ALIŞVERİŞ: 
Kıbrıs’taalınacakların başında yöreye özgü bir lezzet olan Hellim peyniri gelmektedir. Dünyaca ünlü markaların ürünlerini Girne Yat limanı çevresinde bulunan mağazalardan uygun fiyata bulmak mümkündür.  

MOBİL HİZMETLERİ: 

  • Türkiye’de kullandığınız telefonunuzu Kıbrıs’ta kullanabilmeniz için Uluslararası görüşmelere açtırmanız gerekmektedir. Operatörünüzden kullanım paketleri hakkında bilgi alınız.  

KİMLİK BİLGİLERİ 

  • Kuzey Kıbrıs Tür Cumhuriyetine geçiş yaparken; Türkiye Cumhuriyeti eski veya yeni Kimlik kartınız veya Pasaportunuzu kullanabilirsiniz. Bunun dışındaki kimlik ve evraklar geçerli değildir.  

Ücrete dahil hizmetler: 

  • Şanlıurfa- Gaziantep- Şanlıurfa transferi, Pegasus Havayolları ile Gaziantep- Lefkoşa- Gaziantep uçuşu 
  • 5* Grand Pasha otelde 3 gece Yarım Pansiyon konaklama, Havalimanı- Otel- Havalimanı transferi 
  • Zorunlu Seyahat sigortası 

 
Dahil Olmayan hizmetler: 

  • Öğle yemekleri, Yemeklerde alınacak alkollü içecekler 
  • Türkiye Çıkış harcı ( 15 TL ), Özel harcamalar ve Otel ekstraları 
  • Programda belirtilen ekstra turlar