Dubai Turu "Çölün içinde bir Cennet"

ÖRNEK PROGRAM

 1. GÜN / 

Saat 12:30’da Şanlıurfa  Gap Güney Havalimanında buluşma. Saat 13:50 TK7317 Sefer sayılı Anadolu jet seferi ile Şanlıurfa Sabiha Gökçen Uçuşu. Yerel saatle 15:40’da Sabiha Gökçen havalimanına iniş. Ve Serbest zaman. 22:30 Sabiha Gökçen havalimanı Dışhat Air Arabia kontuarı önünde buluşma. Saat 00:35 Air Arabia kontuarından Uçak ve bagaj işlemlerinin tamamlanması. Ve uçuşumuz. Yerel saatle 05:35’te  Sharjah havalimanına iniş. Bagaj ve Pasaport işlemlerinden sonra Dubai merkeze hareket.

 1. GÜN / 

Dubai merkeze varışımızla birlikte Jumeriah bölgesinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımız sonrası  şehir Jumeriah bölgesinde bulunan dünyaca ünlü Yelken Otel ( Burj Al Arab ) için panoramik foto çekimi için serbest zamanımız olacaktır. Palmiye adası, Jumeriah otel ve daha niceleri güzergahımız üzerinde panoramik olarak görme imkanımız olacaktır. Gezimiz sonrası Bur ( eski ) Dubai’ye geçerek birbirinden ilginç baharatçı dükkanları, kuyumcular çarşısı, balıkçılar çarşısı, elektronik çarsını gez-dikten sonrası otelimize geçiş. Otele yerleşim ve dinlenme sonrası  EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz Tekne turu için Dubai Marina’ya hareket. Gökdelenler arasında yapacağımız yemekli tekne turunda Dubai modern mimarisinin en ihtişamlılarını görebilirsiniz. ( 75 USD ) Otelimize geçiş. Konaklama 4* Otelimiz https://signature1hotels.com/#tecom

 1. GÜN / 

Sabah kahvaltımız otelimizde. İsteyen misafirlerimiz Dubai’nin ihtişamlı alışveriş merkezlerinden Emirates Mall’da serbest zaman geçirebilirler.Öğleden sonra EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz Safari Turuna hareket.  4 x 4 jeeplerle düzenlenecek Safari turumuzda çölün en güzel halini fotoğraflarla taçlandırabilirsiniz. Yemekli ( Vip Servis ) ( 90 USD ). Konaklamamız otelimizde.

 1. GÜN/ 

Sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimize öğle yemekli tam gün EKSTRA Abudabhi Turu ( 95 USD ).  Abudabhi Turunda ; Görenleri hayran bırakan Misamirisi ve yapısı ile büyüleyen Şeyh Zayed Camii,  Ferrari World Abudabhi gezilecek yerlerdir. Abudabhi sahilleri ve gökdelenleri arasında yapacağımız panoramik gezimiz sonrası yerel mutfak lezzetlerinden oluşan yemek molamız sonrası Dubai’ye dönüş. Dubai Mall’a geçiş. Dünyaca ünlü su ve laser gösterisi için Burj Khalifa alanına geçiş. Sayısız restourant alternatifleri içerisinde serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Akşam Konaklamamız otelimizde.

 1. GÜN / 

Sabah kahvaltımız otelimizde. Kahvaltı sonrası  Emrates  Mall’da misafirlerimiz zaman geçirebilirler. Arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA olarak düzenleyeceğimiz Miracle Garden- Dubai Frame turuna katılabilirler. Miracle Garden ; Dünyaca ünlü Çiçek bahçesinde kahvenizi çiçekler arasında içebilirsiniz. Dubai Frame ; 150 Metre yükseliğe çıkıp Eski ve yeni Dubainin fotoğrafını çekebileceksiniz ( 50 USD ).  Akşam saat 23:00 Dubai Havalimanına geçiş. 03:00 Uçağı ile Sabiha Gökçen devamında Şanlıurfa Uçuşu ve turumuzun bitişi.

Ücrete dahil hizmetler:

 • İç hat bağlantılı Dubai  gidiş- dönüş uçak bileti
 • 4* otelde 4 gece oda- kahvaltı konaklama
 • Panoramik Dubai şehir turu
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Havalimanı transferleri
 • Giriş günü kahvaltısı

 

Dahil olmayan hizmetler:

 • Programda belirtilen ekstra turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Özel harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Dubai Vizesi 100,00 USD **

** Yeşil Pasaport vizeden muaftır.

 • Ören yeri giriş ücretleri
Dubai:
Körfez ülkelerinin petrolden elde ettikleri geliri en iyi şekilde şehirleşme ve yaşam standartlarına yansıtmaktadır. Çok fazla tarihi değeri olmayan üç Emirlikten biri olan Dubai son dönemlerde turizme yaptığı yatırımlar sayesinde bu alanda ciddi gelirler elde etmektedir. Modern yapılar, Dünyaca ünlü Alışveriş merkezleri, dünyanın en büyük gökdelenleri, eğlence parkları, İnsan eliyle yapılmış yapay adaları ile dünyada adından söz ettirmektedir. Lüksü, Şatafatı ve gösterişi sonuna kadar hissedebileceğiniz bir yerdir DUBAİ.
 
Alışveriş:
Dünyanın lüks markalarını bulabileceğiniz Dubai Alışveriş merkezlerinde Dubai parası olan Dirhemle, Amerikan Doları ve Kredi kartı ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz.  
 
İklim:
Çöl iklimine sahip olan Dubai’de sıcaklıklar yıl boyunca yüksektir. Bu sebeple şehirde otobüs duraklarını kapalı ve klimalı olarak dizayn etmişlerdir. Özellikle yaz aylarındaki yüksek ısı ve nem sebebi ile en iyi seyahat tarihleri EKİM-NİSAN ayları arasındadır. 
 
Vize:
Dubai’ye seyahat edecek Türk vatandaşları vizeye tabi olup, Pasaportlarının fotoğraflı sayfası ve 1 adet fotoğrafı acentamıza teslim etmeleri yeterlidir. Elektronik Vize düzenlenecek olup herhangi bir konsolosluk işlemi yapılmamaktadır. Yeşil ve Diplomatik Pasaportsahipleri Vizeden MUAFtırlar