BUTİK ŞANLIURFA TURU

BUTİK ŞANLIURFA TURU - 2 Gece / 3 Gün

1. GÜN / 
Sabah saatlerinde Şanlıurfa Gap Güney havalimanına iniş. Havaalanında karşılama sonrası Merkeze hareket. Yöresel tatlardan oluşan kahvaltımız. Kahvaltı sonrası Göbeklitepe’ye hareket. Dünyanın ilk Tapınağı , Devasa boyuttaki T şeklindeki stellerin sergilendiği Göbeklitepe Örenyeri ve karşılama merkezi gezimiz. Gezimiz sonrası merkeze dönüş. Öğle yemeği molamız ( EKSTRA ). Yemek sonrası tam gün Şanlıurfa merkez turu.Türkiye’nin en büyük müzesi Şanlıurfa Müzesi ve Fırat nehrinin taşlarından yapılmış Amazon kadınlarının resmedildiği Haleplibahçe Mozaik Müzesi gezisi sonrası Balıklıgöl Platosuna geçiş. Balıklıgöl ( Aynzeliha Gölü ), Urfa Kalesi ( panoramik ), Hz.  İbrahim’in doğduğu mağara, Bakırcılar çarşısı, Bedesten gezisi. Türkiyenin sayılı hanları içerisinde olan Gümrükhan’ında çay-kahve molası. Günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenme sonra akşam yemeği için Restourantımıza geçiş. Urfa mutfağının en güzel tatlarından oluşan menümüz ile akşam yemeğimiz ile günümüzü noktalıyoruz. 

2. GÜN/ 
Sabah kahvaltımız sonrası Halfeti’ye hareket. Karagül’ün mekanı, daracık sokakları ve Birecik baraj sularının altında kalan Halfeti’de yapacağımız tekne gezisi ile Rumkale ve Savaşan köyü gezilecektir. Tekne gezimiz sonrası Gaziantep’e hareket. Öğle yemeği molamız Gaziantep’te ( Ekstra ). Yemek sonrası Zeugma Mozaik müzesi, Antep çarşıları ve  Tahmis’te çaykahve molası sonrası Şanlıurfa’ya dönüş. Akşam yemeğinde Yöresel Sıra gecesi eğlencesi. Konaklama otelimizde.

3. GÜN / 
Sabah kahvaltımız sonrası Dünyanın ilk İslami üniversite kalıntılarının bulunduğu Harran Ören yerine hareket. Yolumuz üzerinde Hz. Eyüp’ün çile çektiği Makamı ( Mağarası ) gezisi. Harran ören yeri, yöreye özgü konik evlerde serbest zaman. Şanlıurfa merkeze dönüş. Öğle yemeği molamız ( Ekstra ). Yemek sonrası Şanlıurfa Ulu Camii,Reji Kilisesi, Şanlıurfa Kent Müzesi, Şanlıurfa Kurtuluş Müzesi, Şanlıurfa Müzik Müzesi gezisi. Alışveriş için serbest zaman. Belirlenen saatte Gap Güney havalimanına geçiş. Uçuşlar ve turumuzun bitişi. 

Ücrete dahil hizmetler:
- Tüm tur boyunca kullanılacak araç hizmeti
- Rehberlik hizmeti
- Belirtilen Otel’de iki gece oda-kahvaltı konaklama
- Giriş günü kahvaltısı
- Bir akşam yemeği
- Yöresel Sıra gecesi ( Yemekli )
- Zorunlu Seyahat Sigortası
- Kdv
- Halfeti Tekne Turu
Dahil Olmayan Hizmetler:
- Öğle yemekleri
- Ören yeri giriş ücretleri
- Şanlıurfa'ya geliş- dönüş ulaşım bedeli , Özel harcamalar ve Otel ekstralar